Skip to main content
Fotografia produktowa

Zdjęcia produktowe zegarków

ZDJĘCIA PRODUKTOWE ZEGARKÓW

Zrealizowaliśmy zdjęcia produktowe serii zegarków dla szwedzkiej marki Northbond.

Zegarki dotarły do nas porządnie spakowane i oklejone folią zabezpieczającą cyferblat i kopertę. Mimo to nie obyło się bez solidnego czyszczenia. Zdjęcia makro nigdy nie wybaczą uchybień w przygotowaniu produktu do zdjęć 😉 Najdrobniejszy paproszek będzie widoczny jak na dłoni ! Jakkolwiek, nieważne ile czasu poświęci się na czyszczenie, to i tak zawsze coś zostanie. Czego nie wyczyści się szmatką i „gruszką” później należy wyretuszować w Photoshopie.

Produkt przygotowany, można przystąpić do pozycjonowania zegarka, a następnie do przygotowania oświetlenia. Mieliśmy do wykonania po trzy ujęcia na każdy model. Każde ujęcie wymagało innego ustawienia lamp studyjnych.

Uważam, że zdjęcia zegarków swobodnie można zaliczyć do fotografii makro. Dlatego od razu sięgnąłem po technikę fotografowania polegającą na photo stacking’u. Dzięki temu mamy cały zegarek, łącznie z paskiem i bransoletą, ostry. Więcej o fotografii makro w zdjęciach produktowych i wykorzystaniu techniki photo stacking można przeczytać w tym wpisie.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu super jakości zdjęcia zegarka, musimy się pilnować na każdym etapie sesji zdjęciowej. Porządnie go wyczyścić (jednocześnie uważając, aby nie zostawić rysek!) to po pierwsze. Po drugie: „fajne” oświetlenie odgrywa kluczową rolę w uzyskaniu „super” wyglądu i efektu „wow”. Na tym etapie warto poświęcić więcej czasu – zwróci się to nam później i nie trzeba będzie „kombinować” w Photoshopie, a zdjęcie zyska na naturalności.

Tak wygląda dosyć zwariowane ustawienie świateł studyjnych, jakiego użyłem przy fotografowaniu jednego z ujęć.

Fotografia produktowa Lublin

Fotografia produktowa Lublin

Kolejny etap to obróbka zdjęć: łączenie zdjęć techniką photo stacking, wycięcie z tła (clipping path) korekta tonalna i kolorystyczna, czyszczenie i reszta tych edytorsko-retuszerskich czynności.

Po przedstawieniu zdjęć Klientowi do akceptacji. miałem kilka drobnych uwag. Po ich korekcie fotografie zostały zaakceptowane. Pozostało mi przygotowanie plików i przesłanie ich na serwer, aby udostępnić je do pobrania. Klient potrzebował plików .tiff z wyciętym tłem i właśnie w takiej formie przygotowałem fotografie. Jeszcze tylko invoice, potwierdzenie płatności i voila !

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć przedstawiających efekt końcowy sesji zdjęciowej zegarków.

Fotografia produktowa zegarków

Fotografia produktowa zegarków

Fotografia produktowa Lublin

Fotografia produktowa Lublin

Fotografia produktowa zegarków

Fotografia produktowa zegarków

Fotografia produktowa zegarków

Fotografia produktowa zegarków

Grinus

Author Grinus

Studio Grinus specjalizuje się w cyfrowej fotografii produktowej i reklamowej. Wykonujemy zdjęcia produktowe typu packshot, zdjęcia katalogowe na białym tle, zdjęcia produktowe aranżowane. Realizujemy również sesje zdjęciowe dla restauracji (fotografia kulinarna) oraz zdjęcia dla fabryk i producentów ciężkiego sprzętu (fotografia przemysłowa i fotografia maszyn). Grinus realizuje zdjęcia głównie w mieście Lublin i na terenie województwa lubelskiego. W razie potrzeby dojeżdżamy również do innych miast: Warszawa, Rzeszów, Kraków, Białystok, Katowice, Lublin, Poznań, Wrocław. Mamy również doświadczenie w sesjach zdjęciowych na terenie Unii Europejskiej.

More posts by Grinus

Leave a Reply

Copyright protected