Skip to main content

Zdjęcia produktowe biżuterii kolekcji ZANKA

Z dumą przedstawiamy efekty pracy, którą wykonaliśmy dla marki biżuterii ZANKA.

Sesja zdjęciowa obejmowała kilkaset zdjęć produktowych kolczyków, zawieszek, łańcuszków, klipsów, bransoletek czy charmsów.

Fotografia produktowa kolczyków

Nie ukrywam,  że tego typu zdjęcia to bardzo wymagająca dziedzina fotografii produktowej. Przedmioty są małe (fotografia makro), połyskliwe i transparentne (zastosowanie odpowiednich technik oświetleniowych) oraz trudne do ułożenia (uformowanie bransoletki w okrąg wymaga precyzji i sporej dawki cierpliwości – pomocne są w tej czynności pałeczki do sushi:)

Fotografia produktowa bransoletek

Kluczowe jest „fajne” oświetlenie biżuterii, tak aby później nie kombinować zanadto przy obróbce w Photoshopie. Dzięki temu uzyskujemy naturalny wygląd w połączeniu z efektem „WOW”.

Każdy produkt przed sfotografowaniem musiał być pieczołowicie wyczyszczony, co pozwoliło zaoszczędzić pracy przy czasochłonnym retuszu setek drobnych pyłków. Jakkolwiek, nieważne jak dokładnie się czyści to zawsze zostanie coś do retuszu – niestety, ale to jest nieuniknione i taki jest urok fotografii makro.

Fotografia produktowa kolczyków

Mając poprawnie sfotografowany przedmiot, można zabierać się za obróbkę graficzną. Tutaj należało wyczyścić tło i przerobić je na idealnie białe, wyretuszować niedoskonałości, dopasować kontrast i kolorystykę. Niejednokrotnie jedno zdjęcie składało się z kilku zdjęć o różnych wariantach oświetlenia studyjnego.

Fotografia produktowa naszyjników

Fotografia produktowa kolczyków

Docelowo zdjęcia produktowe wykonywane były do użycia ich w sklepie internetowym i materiałach drukowanych.

Oczywiście zapraszamy do odwiedzin i zakupów w sklepie internetowym ZANKA.

Zdjęcia produktowe Lublin

Zdjęcia produktowe Lublin.

Grinus

Author Grinus

Studio Grinus specjalizuje się w cyfrowej fotografii produktowej i reklamowej. Wykonujemy zdjęcia produktowe typu packshot, zdjęcia katalogowe na białym tle, zdjęcia produktowe aranżowane. Realizujemy również sesje zdjęciowe dla restauracji (fotografia kulinarna) oraz zdjęcia dla fabryk i producentów ciężkiego sprzętu (fotografia przemysłowa i fotografia maszyn). Grinus realizuje zdjęcia głównie w mieście Lublin i na terenie województwa lubelskiego. W razie potrzeby dojeżdżamy również do innych miast: Warszawa, Rzeszów, Kraków, Białystok, Katowice, Lublin, Poznań, Wrocław. Mamy również doświadczenie w sesjach zdjęciowych na terenie Unii Europejskiej.

More posts by Grinus

Leave a Reply

Copyright protected